Mekteb-i Derviş | İslam

    "ALLAH'IN 99 İSMİ"

    El-BÂRİ NEDİR? BARİ İSMİNİN ANLAMI VE FAZİLETİ

    Allah'ın, yarattıklarını temiz ve sağlam bir nizâm üzere yaratması, olgunlaştırarak birbirinden farklı niteliklerde meydana getirmesi mânâsındadır. Şüphesiz varlıkları seçip, düzenleyip olgunlaştırarak her birini ayrı bir özellikte yaratan Allah'tır.

    Her şeyi kusursuz ve mütenasip yaratan. Eşyayı ve her şey'in âzâ ve cihazlarını birbirine uygun bir halde ,değişik biçim ve surette yaratan...

    Her şey'in vücudu mütenasib, yani, âzası, hayat cihazları ve aslî unsurları keyfiyet ve kemmiyet bakımından birbirine münasib olarak yaratıldığı gibi, hizmeti ve faydası da umumî âhenge uygun yaratılmıştır.

    BU İSMİN SIRLARI:

    1- Adedi (210), saati Şemsdir. Bu saatte mezkûr adedi okuyan hasmını yener, aklı ve zihni gelişir.

    2- Yedi gün ara vermeden yüzer defa okuyanlar hastalıklarından şifa bulurlar.

    3- Bu ismi vird edinenler ağır işleri yapmaya muvaffak olur, alemi misalle arasındaki perdeler kalkar. Tabib ise tedavi ettiği hastalar şifa bulur.

    4- Bu mübarek ismi şerifi vird edinenlerin sıkıntı ve kederlerini Allâh’u Teâlâ ferah ve sevince çevirir. Bütün âlem onu kutlar.

    5- Uzun müddet hastalığı devam edenler bu mübarek zikre devam ederlerse şifa bulurlar. Okuyamayanlar yazarak üzerlerinde taşımalıdır.


Etiketler: El-Bari İsminin Anlamı ve Fazileti, Allah'ın isimleri, Esma-ül Hüsna, 99 isim, el bari nedir | Mekteb-i Derviş

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Benzer Konular